Lion's mane medicininis grybas

Susipažink su LION's MANE grybu ir kuo jis ypatingas

LION’s MANE - (“liūto karčiai”, mokslinis pavadinimas: Gericijus, lotyniškai: Hericium erinaceus) yra medicininis grybas, kuris ne tik pagal savo šukuoseną, bet ir savybes yra tarsi grybų pasaulio Einšteinas!

Nepaisant savo kiek nerimtos išvaizdos, primenančios hipišką vakarėlį, Lion’s mane yra kaip asmeninis jūsų smegenų treneris, padedantis smegenų neuronams geriau jungtis tarpusavyje, dėl ko gali gerėti atmintis ir koncentracija.

Be to, kad Lion’s mane padeda jūsų smegenims dirbti taip, kad net dūmai rūktų, šis grybas dar ir gerina nuotaiką! Žodžiu, su Lion's mane kiekviena darbo diena bus kaip vakarėlis, o ne įsitempęs darbų maratonas.

Deja, šio gražuolio nerasite Lietuvos miškuose. Jei kur nors ir išauga, tai yra baisiai retas svečias. Šiek tiek dažnesnis, bet vis dar labai retas yra Lietuvoje augantis jo pusbrolis Korališkasis trapiadyglis. 

Bet geroji žinia ta, kad Lion’s mane puikiai auga žmogaus sukurtoje aplinkoje. Ir atsakingų augintojų užauginti pasišiaušėliai gali būti naudojami grybų papildams gaminti arba tiesiog valgymui. Mat šis grybas yra ir vienas iš gurmaniškųjų valgomų grybų. 

Grįžti į tinklaraštį