čaga (chaga) grybo ekstraktas

Medicininis grybas ČAGA - kur jis auga ir koks jo poveikis?

Susipažinkite su vienu žinomiausių medicininių grybu - ČAGA (dar kitaip Juodasis beržo grybas ar Įžulnusis skylenis, lot. Inonotus obliquus ). Čaga dažniausiai auga ant beržų, ir išsiskiria savo neįprasta išvaizda - tai beržo kamiene išagęs tamsus sueižėjęs netaisyklingos formos gumbas (grybienos ir medienos darinys), panašus į nuodiegulį. Gumbo viduje grybas oranžiškai rudas, gana malonaus, tarsi džiovintų slyvų kvapo. 


Šis grybas yra parazitinis. Tai reiškia, kad grybo spora patekusi į medžio vidų, pradeda jame augti ir ardyti medieną, kol medis dar gyvas. Bet medis čagos grybo valgomas gali gyvuoti kad ir 20 metų, nes grybui pilnai susiformuoti ir išlįsti į medžio paviršių reikia daug metų.  Paviršiuje čagos gumbas lėtai auga toliau. Per maždaug 5 metus jis gali užaugti iki 25 cm dydžio.  


Čaga - vienas geriausiai žinomų medicininių grybų,
naudojamų nuo senų laikų Sibiro ir kitų šiaurinių regionų tautų tradicinėje medicinoje imunitetui ir bendram gyvybingumui gerinti. Čagoje gausu beta gliukanų, triterpenoidų, melanino, betulino rūgšties, polifenolių, vitaminų ir mineralų ir kitų medžiagų. 


Čaga gali padėti: 

  • Suteikti daugiau energijos ir didinti raumenų ištvermę
  • Padėti kūnui geriau tvarkytis su stresu
  • Stiprinti imunitetą
  • Mažinti uždegiminius procesus
  • Gerinti virškinimo sistemos veikimą

Nors čaga auga ir Lietuvoje, tačiau ištirta, kad grybas turi daugiau veikliųjų medžiagų, kai auga auga kuo šiauresniame regione ir kuo atšiauresnėmis sąlygomis. Taigi dažniausiai vartojimui renkama natūraliai Sibiro, Kanados ir Skandinavijos miškuose auganti čaga. Pirkdami čagos produktus dažnai pamatysite, kad jie surinkti Sibiro miškuose. Tačiau stipriai išaugus šio grybo populiarumui, kyla pavojus, kad šis grybas bus išrinktas greičiau, nei natūraliai užauga. Bet to, nulupus visą čagos gumbą, jis negali augti toliau ir pasidauginti. 


Todėl mes džiaugiamės, kad mūsų čagos ekstraktai yra pagaminti iš grybų, užaugintų natūraliai ir tvariai Suomijos šiaurėje. Mūsų partneriai bendradarbiaudami su miškų savininkais užkrečia kai kuriuos beržus čagos grybu. Taip grybas natūraliai auga ir yra nurenkamas, kai pilnai subręsta, nekeliant grėsmės šio puikaus grybo išnaikinimui.  

Grįžti į tinklaraštį